Vrbice

Obec Vrbice nesporně patří se svojí vinařskou tradicí, k symbolům jihomoravského venkova. Leží asi 7 km severovýchodně od Velkých Pavlovic a je jednou z nejvýše položených obcí na Břeclavsku.

Vrbice

 

Historie Vrbice

Původně vznikla německou kolonizací okolo roku 1220. Od té doby se ve vývoji obce odehrálo mnoho lidských fragmentů, které byli ovlivňovány dobou a společností k ní náležící. Vzpomeňme na rok 1843, kdy téměř lehla popelem.

 

Součastnost Vrbice

Dnes má víc než 1100 obyvatel. Působí zde několik sdružení. Jednou z hlavních společenských událostí jsou koncem srpna místní krojované hody, zakončené tradičním tancem "zavádka."

Vrbicí prochází hned několik vinařských turistických stezky. Nezaměnitelným atributem pro turisty zajisté budou kamenné vinné sklípky s gotickými oblouky na vstupu, které stojí až v sedmi řadách nad sebou. Z návrší zvaného "Stráž" je nádherný rozhled do kraje. A právě tady se zapalovaly v dávné historii ohně, které měli za úkol varovat okolní vesnice před blížícím se nepřítelem. Lidé se schovávali v dobách nepokojů do podzemních úkrytů zvané lochy. Věřme že již nikdy nebudou muset tyhle strážní ohně vzplanout.

 Ubytování, vinařství, víno

Vinařství Vít Sedláček
Vrbice 470
691 09 Vrbice

telefon:
vinařství: +420 776 636 401, ubytování: +420 775 636 401

mail:info@vinosedlacek.cz
www.vinosedlacek.czVšechny ceny jsou uváděny včetně DPH. Neprodáváme víno osobám mladším 18 let!